ZİRKONYUM YAPTIRANLAR

ZİRKONYUM YAPTIRANLAR

Zirkonyum Kaplama Avantajları

Kuşadası Diş hekimleri, kapsamlı tedavi görmüş bir dişi korumak veya bir implanta sığdırmak için mevcut dişlere veya implantlara yapıştırılan kronlara, protez dişlere güvenirler. Bir gülümsemeyi eski haline getirmek veya bir dişi korumak için, zirkonyum hastanın genel ağız sağlığı ve refahında önemli bir rol oynayabilir.

Kaplamalar, her birinin kendine özgü faydaları olan malzemelerden yapılır. Seramik, altın ve paslanmaz çelik, kuron yapımında yıllardır kullanılan en popüler malzemelerden sadece birkaçıdır. Zirkonya, diş hekimliği alanında nispeten daha yeni bir malzemedir ve hastaların ve Kuşadası diş doktorlarının hemfikir olduğu bir dizi sağlam fayda sağladığı kanıtlanmıştır. 

Zirkonya, diş hekimliği prosedürlerinde uzun süredir kullanılan ve çoğunlukla diş implantlarında kullanılan temel olan titanyumunkilere benzer özellikler sunan biyouyumlu malzemelerden yapılmıştır. Zirkonya kronları 2000’li yılların başından beri Kuşadası ağız ve diş sağlığı diş hekimleri arasında popülerlik kazanmıştır.

Zirkonyum Yaptıranların Avantajları

Kuşadası diş hekimleri- Zirkonyum

Artan Güç ve Dayanıklılık

Zirkonya, porselen ve diğer kron türlerinde görüldüğünden 5 kat daha fazla dayanıklılık ile porselene göre çok daha fazla güç sunar. Bu, zirkonyayı başka malzemelerden yapılmış kırık, çatlak veya başka şekilde kırılmış kuron geçmişi olan diş hastaları için mükemmel bir seçim haline getirir. Zirkonya bu uygulanan baskılara daha iyi dayanabilir.

Daha İyi Leke Direnci

Zirkonya, lekelenmeye kompozit seramik veya akrilik kronlardan çok daha iyi direnebilir. Bu, doğal görünümlü bir gülümsemenin öncelikli olduğu diş hastaları için önemlidir. Kahve, çay, şarap ve nikotin lekelerine direnebilir. Doğal dişler lekelenmeye veya yaşlanmaya bağlı olarak değiştikçe veya çok daha açık bir ton için beyazlatıldıklarında zamanla kuron renginde ayarlamalar gerekli olabilir.

Orijinal Dişin Koruması

Koruma sağlamak için doğal dişlerin üzerine oturan diğer kron türleri, en iyi uyumu elde etmek için dişin bir miktarının çıkarılmasını gerektirebilir. Kaplanmış dişi çevreleyen diğer sağlıklı dişler de kron yerine oturmadan önce biraz hazırlık gerektirebilir. Zirkonyum kaplamalar doğal dişin çok fazla çıkarılmasını gerektirmez. Bu, doğal sağlıklı dişlerin çok daha fazla korunması anlamına gelir ve bu da genel diş sağlığını sağlamaya yönelik önemli bir adımdır. Doğal dişin korunması genellikle Kuşadası diş doktorlarının önceliğidir.

Hipoalerjenik Özellikler

Zirkonya, insan vücudu ile yüksek bir uyumluluk sunar ve bu nedenle bu materyal bir dizi tıbbi uygulamada bulunabilir. Bir hastanın zirkonyaya karşı alerjik bir reaksiyon yaşama şansı çok daha azdır, bu da elbette reddedilme potansiyelinden kaçınmaya yardımcı olacaktır. Bazı hastaların belirli metallere ve malzemelere duyarlılığı vardır. Bir enfeksiyon veya ret ağrıya, enfeksiyona ve ek diş veya çene kemiği kaybına neden olabilir. Zirkonya kronları metal içermez ve en yüksek hassasiyet seviyelerine sahip hastalar tarafından bile iyi tolere edilebilen biyouyumlu bir bileşime sahiptir.

Doğal Görünüm

Zirkonyumun rengi ve yarı saydamlığı ona çok daha doğal bir görünüm kazandırarak doğal dişlerle iyi uyum sağlar. Ve bu da Kuşadası en iyi diş doktoru ile iletişime geçmeniz için en iyi nedenlerden biridir.

Sıcaklık Dayanımı

Zirkonyalar düşük ısı iletkenliğine sahiptir ve diğer kronların yaptığı gibi aşırı sıcaklık dalgalanmalarını aktarmazlar. Bu, buz gibi soğuk yiyecekleri yerken veya sıcak bir içeceği içerken hastanın ağzında rahatsızlık potansiyelinin azaldığı anlamına gelir. Kuşadası diş hekimimiz tarafından uygulanacak olan zirkonyum tedavisiyle gülüşünüzde bir adım öne geçerek uygun fiyatlarla tedavi olabilirsiniz.

Kolayca Değiştirilebilir

Zirkonyayı değiştirmek kolaydır, ihtiyaç duyduğunuz şekilde şekillendirilir ve üzerindeki rengini değiştirme ihtiyacı varsa mevcut doğal dişlere mükemmel bir uyum sağlamak için yeniden renklendirilebilir. Bu aynı zamanda hasta için mükemmel bir konfor ve ısırık uyumu elde etme yeteneği olduğu anlamına gelir.

Kuşadası ağız ve diş sağlığı size bu tedavileri uzman ekibiyle, tecrübeli diş doktorlarıyla, hijyenik çalışma ortamıyla sunmaktan gurur duyar. Gülüşünüzü geri kazanmak için bizimle iletişime geçip indirimli fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

Bir cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.