TÜM DİŞLERİME ZİRKONYUM KAPLAMA YAPTIRMAK İSTİYORUM

TÜM DİŞLERİME ZİRKONYUM KAPLAMA YAPTIRMAK İSTİYORUM

Zirkonyum Kaplama Tüm Dişlere Yapılır mı?

Zirkonyum seramik veya porselenden yapılır, sağlam ve parlak bir elementtir. Metal içermeyen zirkonyum diş kaplama, estetik açıdan güzel bir gülüşe ve beyaz dişlere sahip olmak isteyenlere Kuşadası diş doktoru tarafından profesyonelce uygulanır. 

Zirkonyum diş kaplama, taç veya kron (kuron) olarak da bilinir. Çürük dişleri için zirkonyum kaplama yaptırmak isteyenler çoktur fakat estetik gülümsemeye ve beyaz dişlere sahip olmak isteyenler de yaptırabilir. Hem ön hem de arka dişlerde zirkonyum kullanılabilir. Ön dişlerde kullanılırsa estetik açıdan güzel görünüm, arka dişlerde kullanılırsa sağlamlık açısından bir bütünlük oluşturur. Yani tüm dişlere zirkonyum kaplama yaptırılabilir. Doğru ve kaliteli malzemelerle, tecrübeli diş hekimi tarafından kaplama yaptırmak istiyorsanız, Kuşadası ağız ve diş sağlığı merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Tüm Dişlere Zirkonyum Kaplamanın Özellikleri

  • Kendi dişiniz gibi doğal görünüme sahiptir.
  • Çok sağlamdırlar.
  • Çatlaması veya kırılması nerdeyse imkansızdır.
  • Oksitlenmeye karşı direnci yüksektir.
  • Korozyona ve aşınmaya karşı dirençlidir.
  • Ana dişlere en uyumlu yapay diştir çünkü yarı saydamdır ve ışığı geçirir.
zirkonyum kaplama
zirkonyum kaplama

Tüm Dişlere Zirkonyum Kaplamanın Avantajları

Günümüzde çoğu hastanın zirkonyum tercih etme sebepleri arasında avantajlarının çok fazla olması vardır. Bunlardan birkaçı;

  • Beyaz renge döndürülmesi kolaydır ve kolayca şekil alabilirler.
  • Zirkonyum diş kaplama doğal görünümleriyle bilinir ve ana dişlere en yakın yapay diştir.
  • Ağızda uzun yıllar kalabilir yani uzun ömürlüdür.
  • Sıcak ve soğuk yiyecek/içecek tüketildiğinde hassasiyet göstermezler; hassas ve duyarlı değildir.

Tüm dişlere zirkonyum kaplama yapılması için önce, hastaya lokal anestezi uygulanır ve işlem görecek dişler uygun miktarda küçültülerek ölçüsü alınır. Küçültülen dişlerin yerine geçici diş yapıştırılır ve hastayla diş rengi seçimi yapılır. Kısa bir süre sonra ölçüsü alınan dişler hazırlanarak geçici dişlerin yerine tüm dişlere zirkonyum kaplama takılır. Siz de Kuşadası diş hastanesi uzman diş hekimleri tarafından en kaliteli hizmeti ve tedaviyi almak istiyorsanız, randevu alarak indirimli fiyatlardan yararlanabilirsiniz. Tüm diş tedavi hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgiye sitemizden ve Kuşadası Uğraş Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğimizi arayarak ulaşabilirsiniz.

Bir cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.