ŞEFFAF DİŞ TELİ TAKTIRMAK KAÇ PARA

ŞEFFAF DİŞ TELİ TAKTIRMAK KAÇ PARA

ESTETİK DİŞ TELİ TEDAVİSİ

Bazı insanlar genetik nedeniyle bazen de dişler çıkarken edinilen yanlış alışkanlıklar nedeniyle yamuk ve çapraşık dişlere sahiptirler. Dişlerdeki bu yamukluk ve çapraşıklık ortodonti diş tedavileri ile tedavi edilebilir. Bu tedaviler içinde en yaygın olanı diş teli tedavisidir. Ancak, bir çok insan diş tellerinin görüntüsünü beğenmediğinden bu tedavilerden kaçınır. Gelişen teknolojiler sayesinde diş teli tedavisinde kullanılan malzemeler gün geçtikçe gelişmektedir.

Şeffaf diş telleri ve diş renginde üretilen diş telleri, hastalar tarafından daha fazla tercih edilmektedir. Bu teller şeffaf braket olarak adlandırılır ve dişlerin üzerine yapıştırılır. Estetik görünümünden dolayı estetik diş teli diye de adlandırılır. Estetik diş telleri metal diş telinden daha hassastır bu nedenle her ortodonti tedavisinde uygulanması mümkün değildir. Şeffaf diş teli maliyetleri de metal diş tellerinden fazladır.

diş teli
ağız ve diş temizliği

ŞEFFAF DİŞ BRAKETLERİ METAL BRAKETLERDEN FARKLIDIR

Ortodonti tedavisinden elde edilmek istenen sonuçlar her iki diş teli tedavisi ile de elde edilebilir. Fakat ikisi arasındaki temel fark şeffaf braketlerin metal braketlerden pahalı olması ve tedavi uygulanırken şeffaf braketlerin daha hassas olması nedeniyle uygulanan kuvvetin yavaş olması ve tedavinin biraz daha uzun dürmesidir.

Şeffaf braketleri üreten bir çok marka vardır ancak ortodonti uzmanları tedavi süresini en aza indiren en sağlam braketleri tercih etmektedir. Bu da maliyeti arttıran diğer bir unsurdur. Fakat tedaviden elde edilen başarılı sonuçlar ve hastaların estetik kaygılarını ortadan kaldırdığı düşünüldüğünde tercih edilen bir diş tedavisi yöntemidir. Şeffaf braket çeşitleri çok fazladır ve her gün yeni braket çeşitleri üretilmektedir. 

Daha sonra ortaya çıkan problemleri engellemek için en iyi yol ortodonti uzmanının tavsiyelerini göz önünde bulundurarak en iyi en dayanıklı braketleri seçmektir.

Diş teli tedavilerinde hastaların karşılaştığı diğer bir problem de diş temizliğine dikkat edilmediği takdirde dişlerde oluşan renklenmedir. Bu nedenle, hastalar ortodonti uzmanının tavsiye ettiği şekilde diş temizliğine dikkat etmeli, diş teli tedavisi süresince dişlerde renklenmeye neden olacak sigara, alkol ve kahve tüketimi gibi zararlı alışkanlıklardan uzak durmalıdır.

Şeffaf diş teli fiyatları ortodonti uzmanının tercih edeceği markaya ve malzemeye göre değişiklik göstereceğinden bizimle iletişime geçerek fiyatlar hakkında daha doğru bilgi edinebilirsiniz.

Bir cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.