PROTEZ Mİ İMPLANT MI?

PROTEZ Mİ İMPLANT MI?


İmplant Yaptırmanız İçin Geçerli Sebepler

Neden implant yaptırmalıyım?

Birkaç dişinizi veya tüm dişlerinizi kaybettiğinizde, kendinize olan güveninizi geri kazanmak ve ağzınızın işlevselliğini geri kazanmak için bunların değiştirilmesini dileyebilirsiniz. Yıllar içinde, diş hekimleri size ya doğal dişler tarafından desteklenen bir köprü ya da protez tedavisi önerdi.
Ancak, son zamanlarda diş teknolojisi ilerledikçe, artık birkaç dişi eksik olan hastalar için başka seçenekler de mevcuttur. Diş implantlarının icadıyla, hastalar artık kendileri için hangisinin daha iyi olduğunu tartışırken buldular; implantlarprotezler mi?
Uğraş Ağız Klinik olarak, yaşlarına bakılmaksızın tüm hastalarımıza kliniğimizde diş implantları tedavisi vermekten gurur duyuyoruz. Görünüşünüzü iyileştirmek için en iyi protezi elde etmenize yardımcı olmak ve aynı zamanda dişlerinizin işlevselliğini geri kazanmak için en güncel implant teknolojisini kullanmaktan gurur duyuyoruz.
Diş implantı yaptırmanın önemli avantajları var mı? Protezlerden daha mı uygunlar?

Daha fazla sağlamlık

Şu anda bir takma diş seti veya bir köprü takıyorsanız, protezlerinizin yerinde kalması için büyük miktarda yapıştırıcı ve bakım gerektirdiğinin farkında olabilirsiniz.
Burada diş implantlarını seçtiğinizde, bunlar doğrudan çene kemiğinize tutturulur ve bu nedenle protezlerden önemli ölçüde daha stabildir; yerinden kaymazlar.

Daha fazla konfor

Takma dişlerinizi taktıktan sonra çene çizginiz geri çekilebilir ve incelebilir. Bu, yeni takılan protezlerinizin çene hattınıza sürtünmesine neden olarak ülserlere, ağrılı noktalara ve kızarıklığa neden olabilir.
İmplantlar ve protez çenenize sıkıca oturduğundan, çenenize sürtünmeleri mümkün değildir. Uzun vadede, kullanıcılar için daha fazla konfor sunarlar ve her gün her gün sökülüp takılması gerekmez.

Daha uzun ömürlü

Protezler kullanıcılara uzun vadeli bir çözüm sunabilirken, implantlar da takıldıktan sonra çok uzun bir ömür sunabilir.
Ağız sağlığınıza dikkat ederseniz, iki yılda bir diş muayenenize gelirseniz, aşırı miktarda alkol veya sigara tüketmezseniz, ağız implantlarınız 40 yıla kadar dayanabilir!

Daha güçlü ısırma kabiliyeti

İmplant taktırmayı seçerseniz, onları sabitlemek için protezlerde olduğu gibi bir yapıştırıcıya gerek yoktur ve kullanıcılar daha güçlü bir ısırma kabiliyeti ve daha iyi hassasiyet seviyeleri olduğunu bildirir. Mısır, elma ve hatta şekerlemeleri, implantların gevşeyeceğinden veya düşeceğinden endişe etmeden yiyebilirsiniz.

Daha yüksek özgüven

Uğraş Klinik’teki diş hekimlerimiz, renk, boyut ve şekil olarak sizin için yaptığımız tüm ağız implantlarını kalan doğal dişlerinizle eşleştirerek gülümsediğinizde tüm dişlerinizin olabildiğince doğal görünmesini sağlar.

Bir cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.