ÖN DİŞLERE İMPLANT NASIL YAPILIR?

ÖN DİŞLERE İMPLANT NASIL YAPILIR?

Ön Diş İmplantı Diğer Dişleri Etkiler mi?

Doğal dişlerinizin arasına bir diş implantı yerleştirilmesi, mevcut en güvenilir, öngörülebilir diş prosedürüdür ve genel başarı oranı protez ve köprülerin genel başarı oranından daha yüksektir. %95 başarı oranına sahip ön diş implantlarına siz de Kuşadası ağız ve diş sağlığı kliniğimizde kavuşabilirsiniz. Sadece daha iyi görünmekle ve temizlenmesi çok daha kolay olmakla kalmaz, bir ön diş implantı takma dişler ve köprüler gibi diğer dişleri etkilemez. Aslında hastalar implantlarını tamamen aynı şekilde ve aynı zamanda kendi doğal dişlerini temizledikleri gibi temizleyebilirler.

Ön Diş İmplant Tedavisi

Kuşadası diş hastanesi diş hekimleri, tek diş implantlarında kullanılan prosedürün her tür diş implantıyla aynı olduğu konusunda diğer dişçilerle hemfikirdir. Dişçiniz, çene kemiğinize erişmek için diş etinizde küçük bir kesi yapacak, ardından implantı yerleştirmeden önce bu kemikte küçük bir delik açacaktır. Diş implantları küçük bir metal çubuğa benzer ve silindir veya vida şeklindedir.

İmplant Üzerine Geçici Diş Yerleştirilen Ön Diş İmplantı

Bu aşamadan sonra diş cerrahı kesiği kapatır ve iyileşmesi için biraz zaman tanır. İyileşme süresi genellikle üç ila altı aylık bir dönemdir ve kemik entegrasyonunun gerçekleşmesine izin verir. Bu, implantın çene kemiği ile kaynaştığı önemli bir aşamadır. Cerrah, diş implantı üzerine bir dayanak yerleştirerek ön diş implantının bir sonraki adımını gerçekleştirecektir. Ayrıca, nihayetinde tek eksik dişin yerini alacak olan kuron imalatı için ölçümler alacaklardır. Belli bir zaman sonra, Kuşadası diş hekimi implanta küçük bir ek veya abutment yerleştirmek için orijinal yarayı açacaktır.

Kuşadası diş hekimi

Çoğu durumda, ön diş implantı herhangi bir komplikasyona neden olmaz ve hastanın ağzında yeterli kemik dokusu olduğu sürece rutin bir işlemdir. Ön diş implantı yaptıranların bu kemik dokusu yetersizse, diş hekimi diş implantı için kemik grefti yapacak, böylece güçlü bir kemiğe sahip olacaktır. 

Ön diş implant süreci karmaşık görünse de, öyle değildir. Kuşadası diş doktorunuz süreci küçük, yönetilebilir adımlara bölerek tedavi boyunca her şeyi en anlaşılır biçimde açıklar. Ortaya çıkan ön diş implantı, sonunda çok daha iyi bir yaşam kalitesi sağlayacaktır.

Siz de yaşam kalitenize arttırmak ve daha sağlıklı gülüşlere sahip olmak için Uğraş Dent kliniği ile iletişime geçerek indirimli fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

Bir cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.