KUŞADASI UĞRAŞ AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI POLİKLİNİĞİNDEKİ ORTODONTİ TEDAVİ ÇEŞİTLERİ

KUŞADASI UĞRAŞ AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI POLİKLİNİĞİNDEKİ ORTODONTİ TEDAVİ ÇEŞİTLERİ

Kuşadası Ortodontik Tedavi Seçenekleri

Türkiye’de ve dünyada tüm hastalar diş tedavisi fiyatları konusunda endişe duymaktadır. Çünkü bir hasta dişçiye gittiğinde kendisine hangi tedavinin ya da ek tedavinin uygulanacağı hakkında bilgi sahibi değildir. Asıl önemli nokta her hastanın diş ve diş eti hastalıklarının farklı olmasından dolayı her hasta için doğru teşhiste bulunulması ve en doğru tedavi yöntemine karar verilmesidir. Bunun yanı sıra ağız ve diş sağlığı merkezlerinde kullanılan malzemelerin dayanıklılığı ve kalitesi de önemlidir. Kullanılan malzeme ne kadar kaliteli ve dayanıklı ise diş tedavisi fiyatı da o oranda artacaktır ve bu çok normaldir. Eğer doğru diş tedavisi ve malzeme kullanılırsa hastalar çok başarılı bir yatırım yapmış olurlar ve uzun yıllar ağız ve diş sağlığı problemleri yaşamazlar. Kuşadası ortodontik tedavi seçenekleri 4 çeşittir.

Kuşadası Ortodontik Tedavi Seçeneklerinden Metal Braketler (Metal Diş Telleri)

Metal braketleri ortodontik tedavilerde uzun yıllardır tercih edilen ve diş telleri arasında en güçlü olan diş telleridir. Tüm diş telleri gibi diş doktoru muayenesinde diş ve çene yapısı incelenerek diş doktorları tarafından hasta dişlerinin ön ve arka yüzlerine yerleştirilir. Hastalar metal diş tellerini genellikle estetik kaygılarından dolayı daha az tercih etse bile bu diş telleri her diş bozukluğunda kullanılmaktadır. Fiyat olarak diğer diş teli malzemeleri ile karşılaştırıldığında dayanıklılığının yanı sıra daha ekonomiktir. Her diş teli tedavisinde olduğu gibi hastanın durumuna ve dişlerin bozukluğuna bağlı olarak Kuşadası ortodontik tedavi seçeneklerinden metal braketler 6 ay ya da 2 sene kullanılabilir.

ortodontik tedavi
ortodontik tedavi

Kuşadası Ortodontik Tedavi Seçeneklerinden Porselen Braketler (Şeffaf Diş Telleri)

Matel braketler ve porselen braketler aynı tedavi amacıyla kullanılmaktadır. Estetik kaygılarından dolayı hastalar metal braketler yerine porselen braketleri de tercih edebilmektedir ancak unutmamak gerekir ki bu braketler porselenden yapıldığı için metal kadar dayanıklı değildir ve dikkatli kullanmak gerekir. Çocuklarda kullanılması bu bakımdan daha zordur.

Kuşadası Ortodontik Tedavi Seçeneklerinden Lingual Braketler (Lingual Diş Telleri)

Yine hastaların estetik kaygılarını gidermek için üretilen lingual braketler, metal ve porselen braketler gibi dişlerin ön yüzüne değil arka yüzüne uygulanmaktadır. Fiyat olarak diğer Kuşadası ortodontik tedavi seçeneklerinden daha maliyetlidir.

Bir cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.