KUŞADASI DİŞ İMPLANT ÇEŞİTLERİ

KUŞADASI DİŞ İMPLANT ÇEŞİTLERİ

İMPLANT ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

İmplantın çok fazla çeşidi vardır ancak en yaygın bilinen türü vida şeklindeki implanttır. Diş implantı türleri ise implantın yapılacağı hastaya, ağız yapısına ve dokusuna bağlı olarak belirlenmektedir. Yaygın olarak bilinen bazı implant çeşitleri şunlardır: 

Subperiostal implantlar: Diş kemiğinden ölçü alınarak hazırlanan bir implant türüdür. En büyük avantajı yemek yerken çiğnemenin baskısını diş kemiğinin tamamına eşit olarak dağıtmasıdır. Görüntüsü kafesi andırı ve ince metal alaşımlardan üretilir. Kemiğin üstüne periostun altına uygulanır.

Endoosseöz implantlar: Endostall implant olarak bilinirler. Eğer bir ve birden çok diş kaybı varsa bu durumlarda tercih edilirler. Kemik içi implantlar çene kemiği içerisine yapılan implant uygulamalarıdır. Günümüzde en çok kullanılan ve tercih edilen implant türü Endostall implanttır. Kendi içerisinde 3 gruba ayrılan bu implanlar; vida, silindirik ve blade implantlar olarak adlandırılır. 

Transosseöz implantlar: Diğer bir ismi de transmandibular implantlar dır. Bu implant tüm kemiğe uygulanır. Kemik boyundaki eksikleri gidermek amacıyla daha çok bu implant türü tercih edilmektedir. 

İntramukozal implantlar: Bu implantların tamamı titanyum kaplama dan oluşmaktadır. İntramukozal implantlar protezlerdeki retansiyonu fazlalaştırmak için kullanılır. Fazla tercih edilmez.

Endodontik implantlar: Endodontik stabilizatör de denir. Zayıf olan dişleri sabitlemek için kullanılır. bu yöntem ile daha güçlü bir diş alt yapısı oluşturulabilir.

Kuşadası implant diş doktoru

EN İYİ DİŞ İMPLANT MARKALARI HANGİLERİDİR?

Ülkemizde şu anda yüzlerce implant kullanılmaktadır. Bu implantları hastalar araştırır fakat çok fazla çeşit olması nedeniyle kafası karışır. Eğer bir ürün kaliteli ise doğal olarak fiyatı da kalitesine eşit olarak yüksek olacaktır. Kuşadası diş hastaneleri ve diş doktorları 50 yıldır var olan ve kendini geliştiren İsviçre markaları Nobel ve Straumann implantlarını terciih etmektedir. Kuşadası diş hastanesinde, diş hekimlerimiz tarafından ortodonti kliniklerimizde de EN İYİ DİŞ MARKALARI olarak ve sizlere EN GÜZEL GÜLÜŞÜ vermek için bu Nobel ve Straumann implantları kullanılmaktadır. Bu markalar köklü ve uzun yıllardır kaliteli hizmet veren markalar olduğu için fiyatları yüksek olmasına rağmen benimsenmiştir. Bu markaları diğer Avrupa, Amerika ve yerli markalar izler. Aralarındaki farkı şöyle bir metafor ile açıklayalım; herkes bir cep telefonu kullanır ancak bazı cep telefonu markaları uzun yıllardır sağladıkları kaliteli hizmet ve kaliteli telefonlar nedeniyle tercih edilir. Eminiz ki, sizin de yıllardır kullanmış olduğunuz, memnun kaldığınız ve benimsediğiniz bir telefon markası vardır. Sizin için daha dayanıklıdır, yeni teknolojilere, uygulamaları daha iyi uyum sağlamaktadır. Fiyatı yüksek de olsa çevrenizde gördüğünüz ve kalitesizliğine şahit olduğunuz ucuz ücretli telefonları gidip asla almazsınız. 

Kafanız çok karıştıysa, implant markalarını çok da kafanıza takmayın, Kuşadası’ndaki uzman dişçilerimizden randevu alarak, onlara danışarak karar verebilirsiniz. Çünkü, implant markasının yanı sıra onu uygulayan diş doktorunun da tecrübesi ve uygulama şekli önemlidir. Yanlış uygulanan implantlar daha sonra sizlerin daha büyük problemler yaşamanıza neden olabilir. 

Bunların dışında, sahte (çakma) implantlardan da bahsetmemiz gerekir. Herşeyin olduğu gibi bu yüksek fiyatlı markaların sahteleri de Çin’de üretilmektedir. Dişçiler bunları toptan fiyatına çok ucuza alabilirler ve bazen kendileri bile sahte olduklarını bilmezler. Endişelenmenize gerek yok! Markanın ülkemizde sadece bir distribütörü vardır ve Kuşadası Diş Hastanemiz sadece marka distribütöründen diş implantlarını satın almaktadır. Yıllardır alanında uzmanlaşmış diş hekimlerimiz implantların sahte mi gerçek mi olduğunu bir bakışta anlamaktadır.

Kuşadası Diş Doktorlarımız hangisini öneriyor?

Kliniklerimizde sorun çıkaran diş implant markalarını kullanmıyoruz, çünkü bu markalar hastalarımızı yorduğu kadar diş hekimlerimizi de yormaktadır. Kliniğimizde kullandığımız markaların çoğu sorun çıkarmayan, garantisi olan ve hastalarımızın ömür boyu (ağız ve diş sağlığına önem veren hastalarımızda 20 – 30 yıl kullanabilecekleri markalardır.

Bir cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.