Kuşadası Diş Hekimlerinin Uyguladığı Diş Tedavi Yöntemleri

Kuşadası Diş Hekimlerinin Uyguladığı Diş Tedavi Yöntemleri

Kuşadası Diş Hekimlerinin Uyguladığı Diş Tedavi Yöntemleri ve Çeşitleri

  • Kuşadası Diş Hekimlerinin Uyguladığı Diş Tedavi Yöntemleri ve Çeşitleri içinde yer alan Diş Beyazlatma: Dişlerimiz doğru yapılmayan ağız ve diş sağlığı bakımı, genetik renk, kötü beslenme alışkanlıkları, bazı antibiyotikler, sigara, alkol kullanımı ve aşırı kahve içilmesi gibi nedenlerle beyazlığını kaybeder. Dişlerin rengi sarıya döner ve hatta üzerinde kahverengi lekeler oluşur. Bu görüntü gülüşümüzü olumsuz yönde etkilemektedir. Gülerken dişlerimize güvenmediğimiz için elimizle ağzımızı kapatırız. Aslında bu kötü görüntüden kurtulmak o kadar da zor değildir. Dişleri tekrar eski beyazlığına kavuşturmak için tedaviler uygulanabilir. Bu Diş Tedavi Yöntemleri diş beyazlatma tedavileridir.
Kuşadası Diş Hekimlerinin Uyguladığı Diş Tedavi Yöntemleri ve Çeşitleri
Kuşadası Diş Hekimlerinin Uyguladığı Diş Tedavi Yöntemleri ve Çeşitleri
  • Ortodonti Kuşadası Diş Hekimlerinin Uyguladığı Diş Tedavi Yöntem ve Çeşitleri arasındadır. Ortodonti dişlerin, çenenin ve ağız yapısının düzeltilmesi demektir. Bazılarımız doğuştan bu konuda şanslıdır ancak ortodonti tedavisi ile istediğimiz düzgün dişlere ve güzel bir gülüşe sahip olabiliriz.
  • İmplant: İmplant tedavileri eksik olan dişlerin yerine doğal dişler gibi işlev gören yapay dişler yerleştirmek için uygulanan bir tedavidir. 
  • Laminate veneer: Bu tedavi yöntemi yine bozuk olan diş yapısını düzeltmek için kullanılan bir diş tedavi yöntemidir. Laminate veneer, implanttan farklıdır. İmplantlar bütün dişten oluşurken, laminate kaplamalar dişlerin sadece ön yüzlerine uygulanır. Böylelikle, dişlerdeki bozukluklar ve ayrılıklar tedavi edilir.
  • Zirkon kaplamalar: Zirkon kaplamalar var olan dişlerin üzerinin kaplanmasıdır. Dişlerimiz kırıldığında ya da çürüdüğünde dişlerin işlevini artırmak ve güçlendirmek için  Kuşadası Diş Hekimlerinin Uyguladığı Diş Tedavi Yöntem ve Çeşitleri içinde yer alan zirkon kaplamalar tercih edilir. Zirkon kaplamalar ayrıca eksik dişlerin tamamlanması için köprü olarak da kullanılır.
  • Seramik kuron: Seramik kuron çürüklerden arınan dişlerde ya da kırık dişlerde kalan boşlukları tamamlamak için kullanılır.
  • Diş eti gülümsemesi: Gülüşümüzü güzelleştirmek için diş etlerine uygulanan bir tedavi yöntemidir.
  • Porselen dolgu: Porselen dolgu da çürüklerinden kaynaklanan boşlukları doldurmak için dolgu malzemesi olarak kullanılır.
  • Gülüş tasarımı: Estetik bir gülüşe sahip olmak isteyen herkesin tercih ettiği bir tedavi yöntemidir.

Bir cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.