KÖPEK DİŞİM GÖMÜLÜ DİŞLERİM TEDAVİ EDİLMEZSE NE OLUR

KÖPEK DİŞİM GÖMÜLÜ DİŞLERİM TEDAVİ EDİLMEZSE NE OLUR

Gömülü Olan Köpek Dişleriniz Tedavi Edilmezse

Kuşadası ortodonti diş doktorlarımız köpek dişlerinin çok uzun ve güçlü köklere sahip olduğunu, bu nedenle köpek dişleri gömülü olduğunda yüzeye çıkamazlar. Köpek dişleri süt dişlerinden ve diğer dişlerden daha güçlü bir yapıya sahip olduğu için kendisine engel olan bu dişleri zamanla eritir. 

Kuşadası ortodonti diş doktorlarımız gömülü olan dişleri olması gerektiği yere sürdürüp köpek dişi düzeltme tedavisi yapmaktadır. Bu düzeltme yapılırken geniş bir diş boşluğu olur.

Gömülü köpek dişleriniz ortodonti ile düzeltilmezse ileride kaybedilen eksik dişlerin yeniden yerine konulması için yapılabilecek protez ve implant tedavilerine de engel olacaktır. Diş düzeltme köpek dişlerinin gömülü olduğu durumlarda başarı ile Kuşadası ortodonti uzmanlarımız tarafından yapılmaktadır. Uygulanan bu diş düzeltme tedavisi ile gömülü kalmış köpek dişleri sürdürülebilir.

Ortodonti Uzmanlarımız Gömük Diş Tedavisini Nasıl Uygulamaktadır

Kuşadası diş doktorlarının en çok tercih ettiği diş tedavi yöntemi erken müdahale edilmesine imkan veren erken teşhis edilen durumlardır. Ortodonti muayenesine gidilmeden bazı ağız ve diş hastalıkları teşhis edilemez. İnsanlar genellikle çocuklarının ağız ve diş sağlığı tedavilerine çocukluk çağından sonra başlamanın doğru olduğunu düşünmektedir ancak bu yanlıştır. Ortodonti diş tedavileri 12 yaşından önce de yapılmalıdır.

köpek diş
Gömülü Köpek Diş ve Diş Teli

7 ile 11 Yaş Arası Çocuklarda Ortodontik Tedavi

Köpek dişlerinin gömülü kalmaması için, yer kaybı engellenmelidir. Ortodontik diş tedavisi ile köpek dişleri için yer açılmalıdır. Kuşadası diş kliniğinde çalışan ortodonti uzmanları yüzeye çıkmaya çalışırken köpek dişlerinin önüne çıkan engelleri ortadan kaldıran diş tedavileri uygulamaktadır. Bir çok hasta bu şekilde gömülü köpek dişi problemi yaşamaz.

12 Yaş Üstü Gömülü Köpek Dişlerine Uygulanan Tedavi

  • Ortodonti uzmanı tarafından çekilen röntgen ile köpek dişinin gömülü olup olmadığının ve gömülü ise nerede gömülü olduğunun teşhisi.
  • Köpek dişinin gömülü olduğu bölgedeki yumuşak doku lazer ile alınır.
  • Daha sonra bu alınan yumuşak dokunun iyileşmesi beklenir.
  • Gömülü diş, ortodontik ve doğal yöntemlerle yüzeye çıkarılmak için sürdürülür.

Gömülü olan köpek dişi ameliyatı lokal anestezi uygulanarak yapılır ve hastalar ağrı veya sızı hissetmezler. 

Gömülü köpek dişleri tedavi edilmezse ileride çekilmek zorunda kalır ve doğal dişler kaybedilir. Oysa ki, erken yaşlarda yapılan ortodontik tedaviler ile köpek dişlerini sürdürmek mümkündür. Köpek dişlerinin sürdürülmesi kimi hastalarda 2 ay sürerken kimi hastalarda 12 ay sürebilmektedir.

Gömülü köpek dişleri varkende Kuşadası ortodonti uzmanlarımız diş teli takabilir. Diş teli tedavisinin gömülü diş tedavisi ile birlikte yapılması tedavi süresini de kısalmaktadır. Diş telleri ile var olan dişleriniz düzeltilirken köpek dişleri için de uygun alan açılır.

Bir cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.