KOMPOZİT LAMİNA YANİ VENEERS DİŞ KAPLAMASI NEDİR NEDEN YAPTIRILIR?

KOMPOZİT LAMİNA YANİ VENEERS DİŞ KAPLAMASI NEDİR NEDEN YAPTIRILIR?

KOMPOZİT LAMİNA YANİ VENEERS DİŞ KAPLAMA ÇEŞİDİ

Kompozit lamina yani veneers diş kaplaması Kuşadası Uğraş Ağız ve Diş Sağlığı polikliniğindeki uzman diş doktorları hastaları tarafından estetik diş kaplama tedavisi olarak çokça tercih edilmektedir. Bu diş kaplama çeşitlerinin yaygın olarak tercih edilmesinin sebebi doğal dişlerin üzerine uygulanırken dişleri aşındırmaması ve dişleri koruyucu bir diş tedavisi olmasıdır. Kompozit lamina yani veneers diş kaplaması hastaların dişlerindeki küçük estetik problemlerin ortadan kaldırılması için tercih edilen bir diş tedavi çeşidi olduğundan kısa sürede yapılabilmektedir. 

KOMPOZİT LAMİNA YANİ VENEERS DİŞ KAPLAMASI NEDİR?

Kompozit veneers olarak da adlandırılan kompozit lamina kaplaması dişlerin yüzeyindeki estetik problemleri gidermek için uygulanan bir diş tedavi yöntemidir. Kuşadası Uğraş Ağız ve Diş Sağlığı polikliniğimize gelen hastalar ve uzman diş doktorlarımız tarafından genellikle ön dişlerin tedavisinde tercih edilmektedir. Bu diş tedavisinde ön dişlerin dolgusunda kullanılan beyaz kompozit reçine tercih edilir. Kompozit lamina kaplamasının bu kadar yaygınlaşmasının nedeni hastaların diş doktoruna sadece bir kez gitmelerinin yeterli olmasıdır.

emax lamina yani veneers kaplama
emax lamina yani veneers kaplama

KOMPOZİT LAMİNA YANİ VENEERS DİŞ KAPLAMA UYGULAMA PROSEDÜRÜ NASILDIR?

Hastaların kaç dişinin tedavi edileceğine bağlı olarak kompozit lamina yani veneers diş kaplama uygulamasının süresi değişikli gösterse de genel olarak 1 ya da 2 saat içinde yapılabilmektedir. Bu diş tedavisinde ön hazırlığa gerek duyulmaz. Uzman diş doktorumuz hastalarımızın dişlerini temizledikten sonra diş kaplama işlemine başlamaktadır. Gerekli durumlarda kaplamaların dişlere tam olarak yapışması için hastaların diş minelerinde ufak değişiklikler ve düzenlemeler yapabilir. Kuşadası Uğraş Ağız ve Diş Sağlığı polikliniğimizde görev yapan diş hekimimiz hastaların doğal diş renklerine uyum sağlayacak kompozit lamina yani veneers diş kaplama rengine hastaları ile birlikte karar verir. Dişler temizlendikten sonra kaplamaların dişlere daha iyi yapışmasını sağlamak için diş yüzeyleri pürüzlü olarak şekillendirilir. Diş kaplamaları pürüzlü diş yüzeylerine bonding adında bir solüsyon ile yapıştırılır. Bu bonding solüsyonu diş hekimleri tarafından kullanılan özel fırçalar ile diş yüzeyine sürülmektedir. Mavi ışık kullanılarak materyalin sertleşmesi sağlanır. Sertleştikten sonra uzman diş hekimimiz estetik görünümü sağlamak için diş şekillendirme işlemi yapar. En son olarak kompozit lamina yani veneers diş kaplamaları cilalanır ve diş tedavi işlemi tamamlanır.

Bir cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.