Tek Diş – Komple İmplant Yapımı Ne Kadar Sürer?

Tek Diş – Komple İmplant Yapımı Ne Kadar Sürer?

Tek Diş – Komple İmplant Süresi

Diş protezi tedavileri içinde en kısa süre de yapılanlardan biri implant tedavisidir ve bu tedavi için 7 gün yeterli olabilir. Artık eriyip yok olan dikişler kullanıldığından aynı gün tedavi yapılabilir. Fakat aynı gün yapılsa da geçici protez kullanmayı gerektiren bir tedavidir çünkü ağız ve çene yapınıza, doğal dişlerinize uygun Tek Diş ya da Komple İmplant Yapımı Süresi teknisyenler tarafından hazırlanmasına bağlı olarak değişir.

İmplant tedavisinin ilk bölümünde implantlar çene kemiğine yerleştirilir. Hastanın ilerleyişine göre implantlar çene kemiğine 90 ile 180 gün arasında yerleşir. İmplantlar tam anlamıyla yerleştikten sonra, implantların üzerine yerleştirilecek olan zirkon ya da porselen kaplamalar hazırlanır. Daha sonra, İmplant tedavisi cerrahlar tarafından yapılmaktadır. İmplant uygulaması yapılırken lokal anestezi uygulanır ve tek diş implantı yaklaşık olarak 15 – 20 dakika arası sürer. Bu demek oluyor ki, implant yapılacak olan hasta tedavi koltuğunda tek diş implantı için ortalama 15 dakika zaman geçirecektir. Dişçi tek diş implantı yapmaya başladıktan sonra geçecek süre 2 ila 5 dakika arasında değişir. Ayrıca, İmplantlar takılırken hasta asla acı hissetmez çünkü implantın takılacağı yer uyuşturulur. 

Tek Diş – Komple İmplant Yapımından Sonra

Hastaya uygulanan anestezinin etkisi 2 saat içinde geçer. Anestezi geçtikten sonra ağrı hissedilebilir ama dişçi tarafından verilen ağrı kesiciler bu ağrıları kesmek için yeterli olur ve bu ağrılar uzun sürmez. 

İmplant
İmplant Tedavisinden Sonra Güvenle Gülümse!

Tek Diş – Komple İmplant Tedavisi Zor mu?

Kuşadası’ndaki diş hekimlerimiz bu soruya genel olarak şu cevabı vermektedir. ‘Çoğu hasta Tek Diş ya da Komple İmplant olsun hastalar implant tedavisinden korkuyorlar ve çekiniyorlar. Genellikle şu sorular ile karşılaşıyoruz. Siz implantı yaparken canım yanacak mı? İmplant tedavisini atlattıktan sonraki süreçte canım yanmaya devam edecek mi? Bu süreç nasıl geçecek?’ Bu soruları gönül rahatlığıyla ‘hayır’ diye cevapladıklarını söylediler. Çünkü, implant tedavisine başlamadan önce aneztezi uygulandığından, hastalar hiçbir acı hissetmiyorlar. Daha sonra hissedilen ağrılar ise çok hafif ve kısa sürüyor. Bu ağrıların kolayca atlatılabilmesi için de ağrı kesici veriliyor. 

Sizler için Tek Diş ya da Komple İmplant Yapımı ne kadar sürer sorusunu yanıtlamaya çalıştık. Daha fazla bilgi edinmek için sayfamızı takipte kalın.

Bir cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.