Kırık Diş Çekimi Kuşadası

Kırık Diş Çekimi Kuşadası

Kırık Diş Çekimi Zor mu?

Kırık diş tedavi edilmezse; kırık diş sızlamasına, ağrıya, apseye neden olabilir. Dişiniz hasar görmüşse veya çürümüşse ve önce dolgu veya kaplama ile tamir edilemezse, diş hekiminiz son çare olarak dişi çıkarmaya (çekmeye) karar verebilir.

Dişiniz tedavi edilemediğinde diş çektirmek sizin için en iyi seçenek olabilir. Ancak Kuşadası acil diş hekiminiz, konsültasyonunuz sırasında seçenekleriniz hakkında sizinle konuşacaktır. Diş çekmeniz gerekebileceğini düşünüyorsanız, lütfen muayenehanemizle iletişime geçin ve bir randevu alın.

Kırık diş çürür mü?

Kırık diş artık bakterilere ve zararlı yiyeceklere daha duyarlı hale gelir ve diş apsesine ve çürüklere neden olabilir.

Diş kökü, aldığı travmaya bağlı olarak çene kemiği içinde yerinden oynamış olabilir, canlılığını kaybedebilir. Bu durumda önce kanal tedavisi ve dişin çene kemiği içinde sabitlenmesi ile ilgili tedaviler yapılmalıdır. Sonrasında dişin restorasyonu ile ilgili tedavi seçenekleri planlanmalıdır. Arka bölgedeki diş kırıklarında standart bir kompozit ya da porselen dolgulardan faydalanabileceği gibi porselen kuron kaplama veya kırık diş zirkonyum kaplama ile Kuşadası acil diş polikliniği tarafından tedavi tamamlanabilir.

Kırık diş tedavisi kaç gün sürer?

Çoğu durumda, çatlamış veya kırılmış bir diş sadece bir randevuda tedavi edilebilir. Dişinizin bütünlüğünü geri kazandırırken daha iyi görünmesi ve daha iyi hissetmesi için kozmetik yapıştırma, dolgular veya bir kaplama kullanılabilir.

Diş kökü hasar görmüşse işlem daha uzun sürecektir. Bu durumda, büyük olasılıkla bir kanal tedavisine ihtiyacınız olacaktır. Bu durumda, birden fazla diş hekimi ziyaretine ihtiyacınız olabilir.

Bazı ciddi kırıklarda kalan diş parçalarının çıkarılması gerekebilir. Açıkçası, bu diğer düzeltmelerden daha uzun sürecektir. Dişinizin yerine yeni diş yapımı için implant bir seçenek olabilir. Diş implantlarının tamamlanması için birden fazla randevu gerekebilir fakat implantların başarı oranı çok yüksektir ve kendi dişinizmiş gibi görevini görerek doğal, estetik bir görünüm sağlar.

Kuşadası nöbetçi diş hekimi olarak bize başvurduktan sonra ağzınızın düzgün şekilde iyileştiğinden emin olmak için dişiniz onarıldıktan sonra bir takip randevusu için gelmenizi de isteyebiliriz.

Acil Diş Tedavisi İçin Ne Yapmalı?

Dişlerle ilgili acil durumlar hayatın rahatsız edici bir parçasıdır, ancak bunlar gerçekleştiğinde hazırlıklı olmak en iyisidir.

Kırık bir dişiniz olduğunda veya diş apsesi, kırık teller, mümkün olan en kısa sürede Kuşadası acil diş hastanemiz iletişime geçin. Gece 12’ye kadar açık olan kliniğimiz size en iyi hizmeti verecektir.

Bir cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.