KAPLAMA DİŞİM DÜŞTÜ EVDE NASIL YAPIŞTIRILIR?

KAPLAMA DİŞİM DÜŞTÜ EVDE NASIL YAPIŞTIRILIR?

Kaplama Dişler Düşebilir mi?

Evet. Kaplama dişler bazı nedenlerden dolayı düşebilir. Ortalama olarak kaplamaların düşme oranı başarısına kıyasla minimumdur, yine de çeşitli nedenlerle bazı durumlarda düşebileceği ya da yerlerinden oynayabileceği inkâr edilemez. Kaplama dişler düşerse ne yapmanız gerektiğini açıklayacağız. 

Birkaç işlemin ardından orijinal dişe kaplamalar yapıştırılır. Hastanın diş çürüğü, kök kanal tedavisi, diş temizliği vb. için öncelikle muayene ve tedavi edilmesi gerekir. Daha sonra dişlerin kaplamalar için uygunluğu tartışılır ve ihtiyaca göre kaplamaların en iyi seçenek olup olmadığına karar verilir. Kuşadası diş hekimi uygun ölçüleri almak alır ve bu ölçüler laboratuvara gönderilir. Kaplama diş, hastanın ihtiyacına göre düzensiz dişler veya lekeli dişler için yapılacaktır. Özel kaplamalar, kaplamaya yer açmak için biraz traş edilmiş dişlere uygulanır. Kaplamaların özel bir kimyasalla dişlere bağlanması biraz zaman alacaktır, böylece yapıştırma güçlü ve kalıcı olacaktır. 

“Düşen kaplama diş nasıl yapıştırılır” sorusu çok fazla merak edilenlerdendir. 

Evde Kaplama Diş Yapıştırabilir miyim?

Kaplama diş düşerse çeşitli yapıştırıcılarla evde yapıştırabilirim düşüncesi çok yanlıştır. Kaplama dişi geri yapıştırma işlemi herkesin uygulayabileceği basit bir işlem değildir. Evde kaplama diş yapıştırmayı denerseniz ağız ve diş sağlığınızda daha büyük problemlere yol açabilir. Mutlaka profesyonel Kuşadası diş doktorunuz ile iletişime geçerek durumunuzu anlatmalısınız. 

Kuşadası diş doktoru

Kaplama dişiniz düşerse evde yapıştırmaya çalışmayın. Bunun yerine şu adımları izleyebilirsiniz:

  • İlk olarak sakin olun ve diş doktorunuz ile iletişime geçin.
  • Kaplamanızın tekrar takılıp takılamayacağına veya yenilenmesi gerektiğine Kuşadası dişçiniz karar verecektir.
  • Randevunuzu aldıktan sonra kaplamayı temizleyerek temiz bir ortamda bekletin.
  • Dişiniz bu dönemde daha hassas olabilir, bu yüzden mümkün olduğunca bu dişinizi aktif kullanmayın. Sert yiyeceklerden kaçınmaya özen gösterin.

Kaplama dişin düşmesini engellemek istiyorsanız ağız hijyeni ve sağlığına özen göstermeniz gerekir. Dişin çürümesi, yeme alışkanlıkları, stres kaynaklı diş sıkma gibi nedenlerden dolayı kaplama diş düşebilir. Bir diğer önemli neden ise diş hekiminizin kullandığı malzemelerdir. İyi ölçü alma, kaplama içi bağlantı kuvvetinin yüksek olması, detaylı bir işçilik ile kaplama dişlerin düşme sorunu en aza indirilebilir.

Siz de Kuşadası ağız ve diş kliniğinde kaplama dişlerde indirimli fiyatlardan yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.