KAPLAMA DİŞ TAKTIRMAK ACITIR MI?

KAPLAMA DİŞ TAKTIRMAK ACITIR MI?

Kaplama diş ne kadar sürede yapılır?


Bunun uzun bir süreç olduğunu biliyoruz, ancak hastalarımızın her birinin porselen kaplamalarından tamamen memnun olmasını sağlamak bizim görevimizdir. İşlemi aceleye getirmek ve hastalarımızı memnuniyetsiz bırakmak yerine, tedaviyi doğru zamanda ve süreçte yapmak daha iyi olacaktır.
Porselen kaplamalarla ilgileniyorsanız, Kuşadası diş doktorları ile ücretsiz danışmanlık randevusu alın.
Ortalama olarak, porselen kaplamaların konsültasyondan son yerleştirmeye kadar olan süreci yaklaşık 3 hafta sürer. İlk konsültasyonunuzdan sonra, geçici kaplamalarınız kozmetik laboratuvarımızda yapılacaktır. Daha sonra dişleriniz hazırlandıktan ve geçici dişleriniz yerleştirildikten sonra özel kaplamalarınız imal edilecektir. Son ziyaretiniz, özel kaplamalarınızı yerleştirmek olacaktır.


Bazı durumlarda hastalar, son kaplamalarında değişiklik yapılmasını istediklerini fark ederler. Kuşadası diş hekimi personelimiz bu değişikliklere uyum sağlayacak, ancak yeni özel kaplamaların üretilmesi ve yerleştirilmesi gerekeceğinden bu, kaplamalarınızın zaman çizelgesini uzatacaktır.
Özel yapım diş kaplamalarının imal edilmesi biraz zaman alır ve sonunda doğal dişlerinize mümkün olduğunca yakın görünür. Geçici kaplamalarla, gülüşünüzün nasıl görüneceğini görebilir ve özel kaplamalarınız üretilmeden önce sorunları yakalayabilirsiniz. Diş Doktoru Kuşadası kadromuz sizlere bu konuda detaylı açıklama yapacaktır.


Kaplama Diş Taktırmak Acıtır mı?

Kuşadası diş doktoru


Dişlerinizi törpüleme ve kaplamalarınızı yerleştirme işlemi ağrılı olmamalıdır. Biraz rahatsız edici olabilir, ancak Kuşadası diş hastanesi çalışanları çok naziktir ve deneyiminizi olabildiğince rahat hale getirmek için elinden geleni yapacaktır.
Çoğu hasta prosedürle ilgili herhangi bir sorun yaşamaz. Diş fobiniz varsa, diş doktorunuz bu deneyimi tolere edilebilir hale getirmek için sizinle birlikte çalışacaktır. Tüm personelimiz şefkatli ve anlayışlıdır ve tüm süreç boyunca size rehberlik edecek ve gerekirse sedasyon sunacaktır. Ancak, tipik olarak kaplama diş yerleştirmek için uyutma gerekli değildir.


Kaplama dişe alışamamak


Kaplama/köprü yapmak amacıyla dişler küçültüldükten sonra ağrı olması normal, ancak geçici kaplamaların dişeti uyumu iyi değilse ağrı biraz daha şiddetli olabilir ya da kaplamaların doğru boyutta takılmaması yüzünden düşebilir ve diş eti problemlerine yol açabilir ve bu da kaplama dişe alışamadım düşüncesini ortaya çıkarabilir. Bu yüzden bir an önce Kuşadası ağız ve diş kliniğiyle iletişime geçmeniz gerekir. Kaplama dişlere alışmak kişinin bağışıklık sistemine, acı eşiğine, ağızdaki sorunlara ve doktorun el kabiliyetine de bağlıdır.

Bir cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.