İMPLANT ZARARLI MI?

İMPLANT ZARARLI MI?

İmplant taktırmak zararlı mı? Güvenli mi?


50 yılı aşkın süredir uygulanan diş implantları güvenli bir diş protezi prosedürü olarak kabul edilir. Sağlığı iyi olan hastaların çoğu için implantlar, uygun niteliklere sahip bir profesyonel tarafından yapıldığında son derece başarılıdır.
Tabii ki, hayattaki herhangi bir tedavi gibi, diş implantları da küçük bir risk taşır, ancak Kuşadası diş hekiminizin bir tedavi süreci olarak implantları önermesinden önce belirli uygunluk kriterlerini karşılamanız gerekir. Bu, implant başarısızlık oranlarının oldukça düşük ve başarı oranlarının oldukça yüksek olduğu anlamına gelir.
Ameliyat için yüksek riskli bir hastaysanız, diş hekiminiz olası sorunları sizinle görüşecektir. Titanyumun alaşımlanabileceği metallerden herhangi birine (bakır, çinko, kurşun, demir veya nikel gibi) duyarlılık gösteren bir hasta, diş implantları için aday olarak kabul edilmeyecektir.


Güvenli implantlara uygun bir aday olmak için sağlıklı diş etlerine ve implantı destekleyecek iyi kemik yoğunluğuna sahip olmanız gerekir. Ağzınız boşluksuz olmalı ve diş hijyeni seviyeniz yüksek olmalıdır. Sigara içmeyen biriyseniz de sizin lehinize olacaktır. Sizin için en uygun tedaviyi profesyonel Kuşadası diş doktorunuz belirleyip uygulayacaktır.


İmplant Diş Yapıpta Pişman Olanlar Var mı?


İmplantlar, eksik dişlerin güvenli bir şekilde yerine konması için tasarlanmıştır ve böylece, diğer dişlerinizin geride kalacak boşluklara kaymasını önlemeye yardımcı olabilirler. Yapısal bütünlüğün korunması, ağız hijyenini takip etmeyi kolaylaştırır.
Diğer diş tedavi seçenekleriyle karşılaştırıldığında protezler, implantlar çok fazla hareket etmez ve ağız şeklinize daha özel bir uyum sağlar.
Diş eti hastalığınız veya çürümeniz varsa, implantlara devam etmeden önce bunun tedavi edilmesi gerekir.
İmplantların karmaşık bir cerrahi prosedür olduğunu ve implantın tam olarak entegre olması için başarıyla tamamlanması gereken birkaç aşama olduğunu unutmamalısınız. Ameliyattan sonra iyileşmek altı ayı bulabilir, bu nedenle tüm kontrolleriniz ve randevularınız dahil olmak üzere Kuşadası en iyi diş doktoru‘nun size önerdiği tedavi programını izlemeniz çok önemlidir.

Kuşadası diş doktoru


İmplantınızın yerinde bir enfeksiyon gelişmesi veya sinir hasarının meydana gelmesi mümkündür. Yakın zamanda bir dişin çekildiği bir yere implant yerleştirilirse, bölgenin tamamen iyileşmiş olması önemlidir. İmplantların başarı oranı %95’tir ve vücudunuza ve ağzınıza kolaylıkla uyum sağlamak için tasarlanmıştır. İmplant yaptırıpta pişman olanların sayısı bu yüzden azdır.
Diyabetiniz, kanseriniz veya kemik bozulması varsa veya vücudunuzun kendi kendini iyileştirme yeteneği tehlikeye girmişse, diş hekiminiz kendi güvenliğiniz için implantları önermeyebilir.
Özel gereksinimlerinizi ve sorularınızı Kuşadası ağız ve diş sağlığı merkezindeki diş doktorlarıyla tartışmak her zaman en iyisidir, bu nedenle bugün bizi arayın.

Bir cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.