İMPLANT FİYATLARI

İMPLANT FİYATLARI

Diş implantları

Uğraş Klinik’teki dental implantların mevcudiyeti, hastalara yeni dişlerine kavuşmak için oldukça avantajlı bir tedavi çözümü sağlar. Doğal dişler birçok nedenden dolayı kaybedilebilir ve boşluklar oluşabilir mesela, diş çürüğü, yüz travması ve destekleyici diş yapılarının kaybı. Hastaların, eksik dişlerinin yerine konması ve sağlıklı bir ağza kavuşturulmasında diş implantları gibi kaliteli tedavi yöntemlerinden yararlanması gerekir.

Hastalar, diş implantları için bir konsültasyon için geldiklerinde, en büyük endişelerinden biri tedavi maliyeti oluyor. Diş hekimimize sıklıkla tedavi maliyetinin nasıl belirlendiğine dair sorular soruluyor. Bu yüzden hastaların diş implantları için ne kadar ödeyebileceğini etkileyen faktörlerden bazılarına bir göz atalım. Hastalar, tedavi maliyetinin hastanın bireysel ihtiyaçlarına bağlı olarak hesaplandığına dikkat etmelidir, bu nedenle diş hekimimize danışmak tedavi fiyatını bilmenin tek güvenilir yoludur.

İmplantların fiyatını belirleyen faktörler nelerdir?

İhtiyaç duyulan implant sayısı

Ne kadar çok dişe ihtiyaç duyulursa, tedavi maliyeti o kadar fazla olacaktır. Bir hastaya, karar verme sürecinde diş hekiminin tavsiyelerini dikkate alması önerilir.

Eksik dişlerin değiştirilmesi gereken yer

Erişimi biraz daha zor hale getiren konumlar, gerekli olan ileri düzeyde çalışma ile prosedürü daha karmaşık hale getirebilir.

Kemik yoğunluğu yeterli mi yoksa ek tedavi gerekli mi?

Kemik yoğunluğu, bir diş hekiminin değerlendireceği ilk kriterlerden biridir. Bunun nedeni, diş implantlarının başarısının büyük ölçüde çene kemiğinin yedek dişi ne kadar iyi destekleyebildiğine bağlı olmasıdır. Yeterli miktarda kemik yoğunluğuna sahip olmayan hastalar için diş hekimimiz, diş restorasyonları düşünülebilmeden önce bir kemik grefti tedavisi önerebilir. Bu hazırlık, implant tedavisinin genel maliyetini etkileyecektir.
Ayrıca, yapılması gereken gerekli diş çekimleri veya tedavi edilmesi gereken diş eti enfeksiyonları gibi herhangi bir ek diş bakımı maliyetleri de fiyatları etkileyecektir.

Prosedür hazırlama maliyetleri

İmplantların nereye yerleştirileceğini belirlemek için bir diş hekimi, hastanın ağzının tam bir resmini elde etmek için mevcut diş teknolojisini kullanan X ışınlarına ve diğer taramalara ihtiyaç duyar. Bu adımlar, prosedürün doğruluğunu ve tedavi planının etkinliğini sağlamak için gereklidir.

İmplant malzeme kalitesi

Dental implantların imalatında kullanılabilecek farklı malzeme türleri, sundukları kalite ve işlevselliklere göre fiyatlandırılır. Kliniğimizde, dünyanın en iyi implant markalarından olan Straumann ve Osstem marka implantlar kullanılır.

Diş hekimlerimiz, hastanın ağız sağlığına, bireysel ihtiyaç ve isteklerine, yapılacak işlemin karmaşıklığına ve öncelikle dikkat edilmesi gereken veya implant işleminin sonucunu etkileyen herhangi bir koşul olup olmadığına bakar. İlgili fiyatlar hakkında daha fazla bilgi edinmek için, Uğraş Klinik’teki diş hekimimizle görüşün.

Bir cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.