HAMİLELİKTE KUŞADASI AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİNE GİDİLMELİ Mİ?

HAMİLELİKTE KUŞADASI AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİNE GİDİLMELİ Mİ?

Hamilelikte Kuşadası Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinden Randevu Almak Neden Önemli?

Hamilelik her kadın için hem bedensel hem de ruhsal olarak değişikliklerin yaşanacağı önemli bir zamanın başlangıcıdır. Hamilelikte yaşanan hormonal değişiklikler kadınların bağışıklık sistemini zayıflatabilir. Ağız ve diş sağlığı da hamilelik döneminde değişen hormonlardan etkilendiği için ağız ve diş sağlığına dikkat etmek bu dönemde çok önemli. Kuşadası Uğraş Ağız ve Diş Sağlığı polikliniğimizde çalışmakta olan uzman diş doktorlarımız, hamilelik öncesinde de Kuşadası Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinden Randevu alınmasını önermektedir. Bu randevuda anne adaylarının ağız ve diş taraması yapılarak, hamilelik öncesi gereken diş tedavileri varsa bunların tamamlanması amaçlanmaktadır. Sorunsuz bir hamilelik geçirmek için ağız ve diş sağlığını korumanın yollarını sizler için hazırladık.

Hamilelik Öncesi Kuşadası Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinden Randevu Almak Önemli

Anne olmak isteyen kadınların yaşayabileceği hastalıklar hamilelik dönemini olumsuz etkileyebilir. Erkek, kadın ya da çocuk herkes ağız ve diş sağlığı bakımına her zaman özen göstermelidir ancak hamilelik planı yapan anne adaylarının öncelikle ağız ve diş hijyenine sahip olması önemlidir. Hamilelik öncesinde anne adayları Kuşadası Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinden Randevu alarak diş doktorlarına muayene olurlarsa, ağız ve diş sağlığı hijyeni sağlanır ve hamilelikte yaşanan hormon değişikliğinden kaynaklı beslenme alışkanlığının değişmesi ile ortaya çıkabilecek diş sağlığı problemleri önlenebilir. Çürük dişler, daha sonra diş problemi yaratabilecek olan 20 lik dişler ve diş etleri tedavileri tamamlanarak bağışıklık sistemi güçlendirilir.

Kuşadası Uğraş Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği
Hamilelik Öncesi Kuşadası Uğraş Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğinden Randevu

Hamilelik Öncesi Kuşadası Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinden Randevu Alınarak Çürük Dişler Tedavi Edilmezse Hamileliği Nasıl Etkiler?

Ağızda var olan mikroplar ve bakteriler sindirim sistemi aracılığıyla tüm vücuda yayılır. Bu mikrop ve bakteriler sağlık için tehlikelidir. Diyabet ve diş eti hastalıkları birbiriyle bağlantılıdır ve hamilelikte diyabet en önemli sağlık problemlerindendir. Hamilelikte diyabete neden olacak tüm sağlık sorunlarını önceden engellemek önemlidir. Ayrıca diş ağrısı hamilelikte asla istenmeyen bir durumdur. Bu tür problemler yaşamamak için Kuşadası Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinden Randevu alarak uzman diş doktorlarına muayene olmanızı tavsiye ediyoruz. Tedavi fiyatları ile ilgili detaylı bilgiye sitemizden ya da bizleri arayarak ulaşabilirsiniz. Uzman hasta danışmanlarımız bizi aradığınızda da tedaviler ve fiyatları hakkında sizleri detaylı bilgilendirecektir.

Bir cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.