GÖMÜLÜ DİŞLERİN ORTODONTİK TEDAVİ YÖNTEMLERİ

GÖMÜLÜ DİŞLERİN ORTODONTİK TEDAVİ YÖNTEMLERİ

Gömülü Dişleri Tedavi Ederken Kullanılan Ortodontik Yöntemler

Gömülü köpek dişi tedavisi, gömülü dişlerin yüzeye çıkartılarak olması gerektiği yerlere yerleştirilmesi dir. Kuşadası diş doktorlarının uyguladığı ilk diş tedavi yöntemi gömülü dişlerin ağız içine sürdürülmesidir. Gömülü dişler ancak ağız boşluğuna çıktıktan sonra diş telleri ile yerine yerleştirilebilir. 

Gömülü Köpek Dişlerinin Sürdürülme Fiyatları 

Köpek dişleri gömülü de olsa da hala işlev görebilecek dişlerdir. Doğal olarak ortodontik sürdürme tedavisi yapılıp insanların kendi dişlerini kullanma şansı varken, hala sağlıklı olan bu dişlerin çekilmesi kesinlikle yanlıştır.

Köpek dişlerimiz kenarlarda olduğundan ağzımızı ve dudaklarımızı desteklemektedir. Çekilen köpek dişleri insanlarda kötü ve yaşlı bir görünüm yaratır. Ortodontik diş sürdürmesi tedavisi ile kendi dişlerinize kavuşabilme imkanı ile çekildikten sonra yerine implant, protez diş yapılmasını karşılaştırdığımızda tabiki doğal dişlerin değeri anlaşılacaktır. 

Gömülü köpek dişi sürdürme tedavisi fiyatları dişlerin gömülü olduğu yere göre ve uygulanacak diş teli tedavisine göre değişiklik gösterir. Size özel tedavi fiyatlarını öğrenmek için Kuşadası diş kliniği ile iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca, diş kliniğimizde çalışan uzman ortodontistlerin görüşlerini de alabilirsiniz. Kliniğimizden randevu alarak kendinizin, yakınınızın ya da çocuğunuzun dijital ağız içi tarama testlerini yaptırabilirsiniz.

gömülü köpek diş teli
Diş Çekimi

Gömülü Köpek Dişi Nasıl Çekilir?

Gömülü dişler ortodontik bir tedavi yapılmadan ve uzman bir ortodontist onayı olmadan asla çektirilmemelidir. Daha önce ortodontik diş düzeltme tedavisi yapılmamış ise ilk önce bu dişlerin sürdürülüp, ortodontik tedavi uygulanıp uygulanmayacağına karar verilmelidir. Eğer gömülü diş ters dönmüşse, yatay ilerliyorsa ya da çok derinde ise çekilebilir. Yakın zamanlarda çekilmiş bir diş röntgeni niz varsa, bize mail göndererek ortodontist lerimizin görüşlerini alabilirsiniz. Kuşadası ortodonti diş kliniğimiz ile her zaman hizmetinizdeyiz.

Gömülü Köpek Dişi Çekildikten Sonrası

Uzman ortodontistiniz dişiniz çekildikten sonra yaralarınızın daha kısa sürede iyileşmesi için size bazı tavsiyelerde bulunacaktır. Bu tavsiyelere uyarak iyileşme sürenizi rahatlıkla atlatabilirsiniz. 

Diş çekiminden sonra bir süre sıcak içecek içilmemelidir. Sigara içmek de yapılmaması gerekenler arasındadır. Arada yaranız kanayabilir ama durduğu sürece endişelenmenize gerek yok. Kanın durması için soğuk kompres yapabilirsiniz. Soğuk kompres şişliğin azalmasını da sağlar. Diş çekildikten sonra dikiş atıldıysa dikişleriniz zamanı geldiğinde diş doktorunuz tarafından alınmalıdır. Artık kendiliğinden eriyen dikiş ipleri de kullanılmaktadır. Dişiniz çekildikten 1 gün sonra ağız ve diş temizliğine devam edebilirsiniz. Özellikle, bu dönemde ağız ve diş sağlığına önem göstermek enfeksiyon kapmamak için önemlidir.

Bir cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.