EKSİK DİŞLERİMİN YERİNE YAPILAN İMPLANT TEDAVİSİ NEDİR?

EKSİK DİŞLERİMİN YERİNE YAPILAN İMPLANT TEDAVİSİ NEDİR?

DİŞ İMPLANT TEDAVİSİNİN EN BASİT TANIMI 

     Diş implant tedavisinin en basit tanımı olarak vidalara benzer şekilde yapay diş kökleri olarak düşünebilirsiniz. Diş implantları çene kemiğinize yerleştirildiğinde, doğal kemiğinizle bağlanırlar. Kron adı verilen bir veya daha fazla yapay dişi desteklemek için sağlam bir temel haline gelir. Taçlarınızı tutmak ve desteklemek için diş implantının üzerine abutment  olarak bilinen bir konektör yerleştirilir.  Kronlar doğal dişlerinize uyacak ve ağzınıza uyacak şekilde özel olarak yapılmıştır. Uğraş Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’mizdeki implant uzmanı diş doktorlarımız sizlere implant tedavisi hakkında daha detaylı bilgiyi sağlayacaklardır.

        Modern dental implantlar 30 yılı aşkın süredir başarıyla kullanılmaktadır. Yedek dişleri desteklemek için mevcut en güçlü cihazlardır – ve daha da iyisi, bu yeni dişlerin doğal olarak hissetmesine, görünmesine ve çalışmasına izin verir.  Eğitimli ve deneyimli bir diş implantı diş hekimitarafından gerçekleştirildiğinde diş implantı ameliyatı diş hekimliğinde en güvenli ve öngörülebilir işlemlerden biridir.  Diş implant tedavisinin en basit tanımı bu şekildedir.

Dental İmplantlar Hakkında Beş Gerçek

⦁ Antik diş implantları, M.S. 600 civarında, diş benzeri kabuk parçalarının Mayalı bir kadının çenesine çakıldığı zamanlara kadar izlenmiştir.

⦁ Dental implantlar, doğal kemiği koruyan ve aslında kemik büyümesini teşvik etmeye yardımcı olan tek diş restorasyon seçeneğidir.

⦁ 1952’de İsveçli ortopedi cerrahı P.I. Branemark titanyumun doğal olarak kemikle kaynaştığını keşfetti ve sonunda araştırma odağını diz ve kalçadan ağza çevirdi.

⦁ Amerika Birleşik Devletleri’nde 3 milyon kişide implant var, bu sayı yılda 500.000 artıyor.

⦁ Yapılan araştırmalar implantların 15 yıllık başarısının %98,3 olduğunu göstermiştir. Ama bu uygulamanın da bilimsel temellere dayanan kuralları söz konusudur. 

Diş implant tedavisinin en basit tanımının yanı sıra implant hakkında bu beş özelliğin bilinmesi önem arz etmektedir. “Tüm ağız diş implant tedavisi, dörtlü implant tedavisi, altılı implant tedavisi, aynı gün implant tedavisi hakkında detaylı bilgi almak için sitemizdeki implant tedavileri ile ilgili yazıları okuyabilir ve hasta danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Hasta danışmanlarımız ihtiyaç duyduğunuz implant tedavisi ve ek tedaviler hakkında sizlere detaylı bilgi vermekten memnuniyet duyacaklardır.

Bir cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.