DİŞ TELİ TAKTIRIRSAM NE KADAR SÜREDE ETKİ GÖSTERİR?

DİŞ TELİ TAKTIRIRSAM NE KADAR SÜREDE ETKİ GÖSTERİR?

Kuşadası’nda Ortodonti Tedavisi 

Ortodonti de endodonti ve pedodonti dalları gibi diş doktorlarının uzmanlaştığı bir diş hekimliği dalıdır. Bu alanda uzman olan Kuşadası ortodonti diş tedavisi yapan diş doktorlarının asıl amacı çene kemiğindeki bozuklukları ve diş düzensizliklerini tedavi etmektir. Ortodonti alanında yapılan ağız ve diş tedavi işlemleri ilk olarak çene ve dişlerdeki düzensizlikleri bozuklukları tespit etmek, genç yaşlarda ileride yaşanabilecek ağız ve diş sağlığı problemlerini ortadan kaldırmak ve yetişkinlik döneminde olan diş ve çene bozukluğunu tedavi edip kalıcı olmasını sağlamaktır. İnsanlar arasında ortodonti alanı diş teli taktırılması olarak bilinmektedir.

Ortodonti Yunanca kökeni olan bir kelimedir. Aslında sözcük bu diş hekimliği alanını çok iyi tanımlamaktadır. Odont diş, orthos düzeltme demektir. Kuşadası ortodonti diş tedavisi yapan diş doktorları bu tedavi sürecinde yüzün orta ve alt bölümlerinde düzenleme tedavileri uygular. 

ortodonti diş tedavisi
ortodonti diş tedavisi

Kuşadası Ortodonti Diş Tedavisi Yapan Diş Doktorları Hangi Durumlarda Bu Tedavinin Yapılmasını Uygun Görür?

Çenedeki ve dişlerdeki bozukluklar ve düzensizlikler insanların yüz şekillerini olumsuz etkiler. Bu ortodonti diş doktorlarının en sık karşılaştığı ve değerlendirdiği durumdur. Çene ve diş düzeltme tedavisi ancak ortodonti alanında uzmanlaşmış diş doktorları tarafından yapılabilmektedir. Çene dışında dişlerde gözlenen 6 tip diş düzensizliği problemi vardır. Bunlardan ilki üst dişlerin alt dişlerden daha önde olması ve alt dişleri kapatması dır. Bu diş bozukluğuna overbite adı verilir. Ortodonti tedavisi uygulanarak Kuşadası ortodonti diş tedavisi yapan diş doktorları tarafından düzeltilebilir. Bunun tam tersi olan ve underbite olarak adlandırılan diş bozukluğunda ise alt dişler üst dişlerden öndedir. Bu sebeple alt dudak üst dudaktan öndedir. Üst ve alt dişlerin herkeste olduğundan farklı yönde kapanmasına crossbite denir. Eğer insanlar dişlerini kapadığında arka dişler birbirine değiyor ama ön dişler değmiyorsa buna openbite denir. Diş çekilmesi sonrası ya da diş düşmesi sonucu oluşan boşluklar ya da genetik olarak dişleri ayrık olması da diş bozuklukları arasında yer alır. Son diş düzen bozukluğu ise alt ve üst çenede dişlerin çıkmak için yeterli alan olmamasından kaynaklı çapraşık çıkmalarıdır. Ortodonti tedavisi uygulanarak Kuşadası ortodonti diş tedavisi yapan diş doktorları tarafından düzeltilebilir.

Bahsetmiş olduğumuz ortodontik problemlere bağlı olarak uygulanan diş teli tedavisi gerekirse 6 ay gerekirse 2 yıl da sürebilir. Sitemizden uygulanan diş tedavi detaylarına ulaşabilir ya da bizleri arayarak hasta danışmanlarından size uygun tedavi çeşidini ve fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

Bir cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.