DİŞ ETİ HASTALIĞI OLANLAR ZİRKONYUM YAPTIRABİLİR Mİ?

DİŞ ETİ HASTALIĞI OLANLAR ZİRKONYUM YAPTIRABİLİR Mİ?


Diş Eti Hastalığı ve Zirkonyum Diş

Diş etlerini etkileyebilecek iki tür hastalık vardır; diş eti iltihabı ve periodontitis. Gingivitis ve periodontitis birlikte diş eti hastalığı veya periodontal hastalık olarak adlandırılır. Bu hastalıklar tedavi edilditen sonra ağzın durumuna göre zirkonyum kaplama uygulanabilir.


Diş eti iltihabı

Bu hafif bir diş eti hastalığıdır, ancak gerekli tedavi yapılmadıkça daha ciddi sorunlara yol açabilir. Kırmızı ve tahriş olmuş diş etleri ile semptomlarındandır. Diş eti iltihabına şunlar neden olabilir:
Kontrolsüz diyabet, tiroid bozuklukları, besin eksiklikleri veya HIV enfeksiyonu gibi bazı sistemik hastalıklar ve enfeksiyonlar, bazı ilaçlar ve doğum kontrol hapları, yanlış hizalanmış dişler, kaba kenarlı dolgular, uygun olmayan veya kirli ağız aletleri


Diş eti iltihabı tedavisi

Diş eti iltihabını önlemenin en iyi yolu, iyi ağız hijyeni uygulamaktır. Kuşadası diş doktorunuz günde iki kez diş fırçalamanızı ve günde en az bir kez diş ipi kullanmanızı önerir. Dişler altı ayda bir Kuşadası’ndaki diş hekimi tarafından profesyonelce temizlenmelidir. Semptomlar özellikle kötüyse, doktorunuz her yemekten sonra ve yatmadan önce fırçalamayı ve diş ipi kullanmayı da önerebilir. Bunun için Kuşadası’ndaki en uygun diş muayenesi olmak için bizimle iletişime geçin.

Kuşadası uzman diş hekimi


Diş Eti Çekilmesi

Diş eti iltihabı tedavi edilmezse daha ciddi bir sorun olan diş eti çekilmesine yol açabilir. Şişmiş, hassas, koyu kırmızı diş etleri, dişler arasında yeni gelişen boşluklar, ağız kokusu, ağızda kötü tat diş eti çekilmesinin semptomlarındandır.


Diş Eti Çekilmesi Tedavisi

Kuşadası diş hastanesine göre, diş eti iltihabında olduğu gibi, bunu da önlemenin birincil yolu iyi ağız hijyenidir. Diş hekiminiz önerdiğinde düzenliliği artırarak, günde iki kez diş fırçalamak ve günde en az bir kez diş ipi kullanmak önerilir. Dişler altı ayda bir profesyonelce temizlenmelidir. Kuşadası’ndaki diş hekimlerimiz ağız kuruluğu olan, tansiyon ilacı kullanan veya sigara içen kişinin dişlerinin daha sık profesyonelce temizlenmesini önerir. Siz de sunduğumuz birçok tedaviden indirimli fiyatlarla yararlanmak için bize ulaşın.


Diş eti hastalığım var, zirkonyum yaptırmak istiyorum

Sonuç olarak, bu gibi diş eti hastalıklarınız profesyonel bir diş hekimi tarafından tedavi edildikten sonra zirkonyum kaplamalarınızı yaptırabilirsiniz. Eğer bir tane dişinizi kaybettiyseniz zamanla komşu dişler bu bölgeye doğru kaymaya başlar. Bunun sonucunda kemik kayıpları ve estetikte bozulma gibi ciddi sonuçlar olabilir. Bütün bunları önlemek için Kuşadası ağız ve diş kliniğimizde güvenle tedavi olabilirsiniz.

Bir cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.