DİŞ AĞRISI BAŞ AĞRISINA SEBEP OLUR MU?

DİŞ AĞRISI BAŞ AĞRISINA SEBEP OLUR MU?

Diş Ağrısı Başa Vurur mu?

Diş ağrısı hemen hemen herkesin karşılaştığı diş sorunlarından biridir. Basit bir ağrı olduğu düşünülüp kimse dişçiye gitmez. Bu yüzden evde uygulanan bilinçli/bilinçsiz tedavi yöntemleri ile dişler daha kötü duruma geliyor. Bunlar diş ağrısını ortadan kaldırsa bile geçicidir, hatta daha ciddi doku hasarlarına bile neden olabilirler. Bu tedavileri uygulamadan önce uzman ekipten oluşan Kuşadası ağız ve diş sağlığı merkezinde muayene olmalısınız. Size uygun bir tedavi planı oluşturularak gerektiğinde reçete verilecektir.

Diş Ağrısı Baş Ağrısı Yapar mı?

Diş ağrısı yaşayan kişiler, diş ağrısı başa vurur mu gibi soruları merak ediyorlar. Bu durumda ağrı kesiciler kullanıp ağrıyı dindirmeye çalışıyorlar. Başınızın ağrımasının nedeni dişleriniz kaynaklı olabilir. Baş bölgesinin organlarından biri de dişlerdir. Bu bölgedeki sorunlar sinirler aracılığı ile beyne gönderiliyor. Ve sonuç olarak diş ağrınızdan kaynaklı baş ağrısı yaşayabiliyorsunuz. Yani baş ağrısı yaşıyorsanız, öncelikle dişlerinizi kontrol etmeniz gerekebilir. Gömülü 20 yaş dişleri de şakaklara ağrı yaparak baş ağrısına neden olabiliyor. Ağrınızın tam olarak nedenini öğrenmek için doktorunuzdan öğrenebilirsiniz.

Dişçi Kuşadası

Diş Ağrısı Kulağa Vurur mu?

Mikrop ve bakterilere karşı en açık bölge ağız bölgesidir. Yiyeceklerin çiğnenmesi ve öğütülmesi görevini yürüten dişler, bu bölgede bulunurlar. İnsan hayatında bir defa yenilenen dişleriniz için ağız ve diş sağlığınıza çok dikkat etmeniz gerekiyor.

Alt çenede 20’lik dişlerin çıkmak isteyip de çıkamadığı, ön dişlere baskı yaptığı durumlarda kulak ağrısı oluşabilir. Buna bağlı olarak ortaya çıkan kulak ağrısını yok etmek için 20’li yaş dişin cerrahi operasyonla çekilmesi gerekiyor. Cerrahi operasyon sizi korkutmasın. Bununla ilgili 20 lik diş çekimi zor mu?” Adlı makalemizi okuyup daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Ağız hijyeninin ihmal etme ve yetersiz ağız ve diş bakımı sonucunda dişlerde çürümeler, iltihaplanmalar (apse) oluşabiliyor. Kulaklar, çene kemiğinin sonunda yer alan baş organlarından biridir. Dişlerle aynı doku ve sinirle birbirlerine bağlıdırlar. Dişlerde oluşacak bir hassasiyet ya da enfeksiyon ağrı olarak kulaklara vuracaktır. Kuşadası diş doktorunuza diş kontrolü yaptırarak, kulak ve diş ağrısı sorununu çözebilirsiniz.

Diş Ağrısı Nerelere Vurur?

Baş bölgesindeki bütün organlar sinirler ile birbirlerine bağlıdır. Bu yüzden dişlerdeki bir ağrı ya da hassasiyet, baş bölgesindeki bütün organları etkileyebilir. Göz, ağız, kulak, baş, yüz, boyun, çene bunlardan bazılarıdır. Siz de Kuşadası diş kliniğimizde hijyenik bir ortamda indirimli fiyatlarla tedavi olmak istiyorsanız bize ulaşın.

Bir cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.