BİR GÜNDE EN FAZLA KAÇ TANE İMPLANT UYGULANABİLİR?

BİR GÜNDE EN FAZLA KAÇ TANE İMPLANT UYGULANABİLİR?

Aynı Anda Birden Fazla İmplant Yapmak Mümkün mü?

İmplant kişinin ağzına ve vücuduna zarar vermeyen maddelerin girmesiyle uygulanan bir diş tedavi yöntemidir. Bir günde implant hastalara aylarca beklememe ve aynı gün dişlere kavuşma fırsatı verir. Hiçbir zaman dişsiz kalmak istemeyen hastalar için ideal bir çözümdür. Aynı günde diş implantları ile ağzınızdaki çürük ve bakterilerden kurtularak hayatınıza yeni bir sayfa açabilirsiniz.
Eksik dişleri olan hastalar, yemek yiyememe ve sosyal çevreden uzaklaşma gibi problemlerle karşılaştıkları için implant yaptırmaya ihtiyaç duyarlar. Bu durumda olanlar bir seansta en fazla kaç tane implant uygulanabilir sorusunun cevabını merak etmektedir. Gereken implant sayısı ağzınızdaki eksik diş sayısı ile doğru orantılıdır. Birden fazla dişin eksik olduğu durumlarda köprü de uygulanabilir ama köprünün uygulanamadığı durumlarda Kuşadası diş hekiminiz tarafından dünyadaki en iyi implant markaları ile implant tedavisi alabilirsiniz.

Dişçi Kuşadası


Birden Fazla İmplant Yapılmasını Gerektiren Durumlar Nelerdir?

Bir günde en fazla kaç implant yapılır diye soranlar farklı cevaplar alacaktır çünkü bu durum kişinin ağız yapısına ve diş eksikliklerine göre değişecektir. Eğer aynı bölgede diş eksikliğiniz varsa ağzınıza takılan bir implant ve buna oluşturulacak köprüyle tedaviniz tamamlanacaktır. Ama diş eksiklikleriniz farklı bölgelerdeyse, birden fazla implanta gerek duyulabilir. Hastanın çene kemiğine bağlı olarak da implantın boyu ve çapları değişecektir. İmplant diş yapımı dişsizliğin boyutuyla oldukça alakalıdır.


En fazla kaç adet implant yapılabilir?

Bir günde implantın sayısını belirleyen etmenlerden biri de hastanın alt ve üst çenedeki eksiklikleridir. Bu durumda implantların uzman bir Kuşadası diş hekimi tarafından yerleştirilmesi çok önemlidir. Örneğin, üst çeneye 6 implant takılmasından bir süre geçtikten sonra alt çeneye de implant takılabilir. Fakat bazı durumlarda hem alt hem üst çeneye bir günde implant yapılabilir. Yani, hastaya bir günde 12 implanta kadar takılmasında bir sorun yoktur. Bu sayıyı ağzınızdaki dişlerin durumu belirleyeceği için mutlaka Kuşadası diş kliniğinde muayene olmanızı öneririz. Size her zaman en doğru bilgiyi alanında uzman ve tecrübeli bir diş doktoru verecektir.

Bir cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.