BİR GÜNDE AYNI GÜN İÇİNDE İMPLANT YAPTIRABİLİR MİYİM?

BİR GÜNDE AYNI GÜN İÇİNDE İMPLANT YAPTIRABİLİR MİYİM?

BİR GÜNDE/ AYNI GÜNDE İMPLANT MÜMKÜN MÜ?

Eksik dişin değiştirilmesi, yerine yenisi yapılması diş implantları ile yapılır. Bir diş implantı iki parçadan ve bir yapay dişten oluşur. Biyo uyumludur ve titanyumdan yapılmıştır; diş implantlarının gövdesi ve dayanağı güvenlidir. Abutment (dayanak) gövdeyi yapay dişe bağlamak için kullanılırken gövde çene içine oturtulur. Bir vidayı yuvasına sabitlemeye benzer. İşlemi tamamlamak için hastaya lokal anestezi verilir. Prosedür için geçen süre, takılması gereken implantların sayısına bağlıdır. Kuşadası diş polikliniğinde aynı gün diş implantları ile ilgili detayları kısaca bu yazımızda sizlerle paylaşacağız.

Buradaki güzel haber aslında tek bir günde implant yaptırmanın mümkün olmasıdır. Aynı gün diş implantları hem Türkiye’de ve dünyada artık çok yaygın bir diş tedavi yöntemi ve başarı oranı oldukça yüksek, bu da endişelenecek bir şey olmadığı anlamına geliyor.

Geleneksel diş implantları prosedürü hastaya bağlı olarak 3 aydan altı aya kadar sürer. Tek başına ilk aşama, geçici protezlerin takılmasının sonunda bir hafta veya on gün sürer. İmplantlar ilk gün Kuşadası dişçi tarafından takılır ve iyileşmeye bırakılır. Hastayı üç ay izledikten sonra, kalıcı protezler takılır, böylece önümüzdeki birkaç yıl içinde başka sorunlar yaşanmaz.

Kuşadası diş polikliniği
Kuşadası diş polikliniği

Bir Günde İmplant Yaptırabilir miyim?

Aynı Gün İmplantları almak için çene kemiğinin güçlü olması ve daha sonra sorun yaratabilecek başka diş rahatsızlıklarının olmaması gerekir. Kuşadası diş hekimi tarafından profesyonel bir görüş ve muayene almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sağlıklı çene kemiği ve uygun kök şekli, aynı gün diş implant tedavisi için çok önemlidir. Kemik kalitesi gerçekten iyiyse diş hekimlerimiz muayenenizden sonra 3 gün içinde implantları takabilirler. Değilse, muayenenizden sonra üç ay boyunca kalması gereken geçici protezler kullanacaklardır.

Hangi tedavinin size uygun olduğunu öğrenmek için muayene olmanız gereklidir, böylelikle dişlerinizdeki başka problemlere, eğer varsa, tanı kolaylıkla konulur. Diş hekiminiz bu konuda sizle beraber bir tedavi planı oluşturacaktır. Siz de indirimli fiyatlardan yararlanmak için uzman Kuşadası diş hekimlerimizden randevu alabilirsiniz. Hasta danışmanlarımızı arayarak tüm diş tedavileri ve fiyatları hakkında da ücretsiz danışmanlık alabilirsiniz.

Bir cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.