ALL ON 4 (DÖRTLÜ İMPLANT) YAPTIRABİLİR MİYİM?

ALL ON 4 (DÖRTLÜ İMPLANT) YAPTIRABİLİR MİYİM?

ALL ON 4 (DÖRTLÜ İMPLANT) YAPTIRABİLİR MİYİM?

All on 4 dental implant, hastalar için bir dizi fayda sağlar; en popüler olanı, tek bir randevuda tam bir diş dizisini onarma yeteneğidir. Bu, gerekli prosedür sayısını büyük ölçüde azaltır ve bir diş hekimi koltuğunda geçirilen süreyi kısaltır.

All on 4 yöntemi ayrıca çene kemiği kaybı durumlarında kemik grefti ihtiyacını azaltmaya yardımcı olur. Eksik dişleri daha az kemik ile değiştirmek elbette daha zordur, ancak sadece dört implant gerektiğinden, uzman bir Kuşadası diş hekimi mevcut en güçlü kemiği seçerek tedavi edebilir.

All on 4 İmplantlar Bana Uygun mu?

All on 4 implantların (Dörtlü implant) bir diğer büyük yararı, birçok farklı hasta tipine hitap etmeleridir. Elbette dişlerinin birçoğunu hatta tamamını kaybetmiş kişiler, belirli nedenlerle dişlerini çektirmesi gerekenler gibi iyi adaylardır. Kemik kaybına uğramış hastalar da All on 4 implant tedavisinden büyük ölçüde yararlanabilir.

Bu prosedür, genel muayenelerde bile diş hekiminde endişeli olma eğiliminde olan hastalar için de iyi bir alternatiftir. All on 4, çoklu diş tedavilerinden çok daha az ameliyat gerektirir ve bu, uzun süreli tıbbi tedavi olmaktan kaçınanlar için harika bir seçenektir.

All on 4 dörtlü implant
All on 4 dörtlü implant

Birçok insan için diş tedavilerinde maliyet birinci sırada geliyor ama 4’lü implantlar sanıldığı gibi pahalı bir tedavi değildir. Özellikle Kuşadası diş kliniğimizde indirimli fiyatlardan yararlanmak istiyorsanız hemen randevu oluşturabilirsiniz.

Elbetteki herkes All on 4 için uygun bir aday olmayabilir. Bu durumlardan biri de çene kemiğinin çok zayıf olması, yani ek prosedürlerin gerekli olmasına neden olur. (Kemik grefti gibi). Sağlıklı bir bağışıklık sistemi ve genel olarak sağlıklı olmak da 4’lü implantlar bana uygun mu sorusunun cevabı için önemlidir. Bir diğer faktor ise ameliyattan önce ve sonra sigara içmeyi bırakmamaktır. Hastaların iyileştikten sonra sigara içmemeleri şiddetle tavsiye edilir. Sigara içmek implantın başarısız olmasına neden olabilecek diş eti hastalığı dahil birçok ağız sağlığı sorunu riskini artırır.

İmplant için iyi bir aday olup olmadığınızı öğrenin!

Her türlü diş tedavisi konusunda neye ihtiyacınız olduğunu belirlemek sizin ve diş doktorunuzun yapacağı tedavi planı ve muayene ile belirlenir. Herkesin istekleri ve beklentileri, dişlerinin durumu farklı olacağından sizin için en uygun tedaviyi Kuşadası diş doktorunuz belirleyecektir.

Bir cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.