20 LİK DİŞ ÇEKİMİ ZOR MU?

20 LİK DİŞ ÇEKİMİ ZOR MU?

Gömük 20 Diş Ameliyatı Gerçekten Korkutucu mu?

Günümüzde en korkulan diş tedavileri arasında gömük 20 diş çekimi cerrahi işlemi gelmektedir. Genelde hastalara gömülü 20’lik dişinizin çekilmesi gerek dendiğinde yüzlerindeki ifade her şeyi açıklıyor. Toplumun bu önyargıları bu kalıp düşüncelerin ortaya çıkmasına neden olmuş durumda. Peki gerçekten 20’lik diş ameliyatı zor mu?, 20 lik diş çekiminden korkmalı mıyım? Gelin, bu soruların cevabını verelim.

Bu durumda yirmilik dişlerin konumu çok önemlidir. Eğer diş, diğer dişlerinizle aynı konumda ise ve kökleri düzgünse, 20lik diş çekimi sandığınızdan daha kolay olabilir. Ancak diş gömülü ise ve konumu düzgün değilse (sinire yakın, yan ya da çapraz), uzman bir Kuşadası diş doktoru tarafından cerrahi müdahale gerekebilir. Ama cerrahi müdahale yani ameliyat kelimesin gözünüzü korkutmasına gerek yok. Normal bir diş operasyonunda lokal anestezi ile nasıl dişler uyuşturuluyorsa, gömülü 20 lik diş çekiminde de öyle yapılır. Hasta operasyon sırasında ağrı hissetmez ve diş koltuğunda yapılır. 

Dişçi Kuşadası

20 lik Diş Çekimi Sonrası İyileşme Süreci

20 lik diş çekimi iyileşme sürecinde ise morluk ve/veya şişlik görülebilir. Ağzı tam açamama, sert yiyecekler yiyememe, sıvı beslenme gibi değişiklikler hayatınıza girecektir. Bunlar en geç 1-2 haftada düzelebilen değişikliklerdir. Bu açıdan korkmanıza hiç gerek yoktur. 

Hiç sıkıntı yaşamayan, ya da 1 hafta kadar zorluk çeken hastalar vardır. Bu durum ağızdaki 20 lik dişin konumu, durumu ve ameliyatın nasıl geçtiğiyle ilgilidir. Size dişinizin durumuyla ilgili x-ray, muayene bilgileri doğrultusunda en doğru bilgiyi tecrübeli Kuşadası diş hekiminiz verecektir. Doğru ekipman ve malzemeyle, hijyenik ortamda yapılan bir operasyonun yanlış gitme olasılığı yoktur. 

20lik Diş Çekiminden Çok Korkuyorum

20 lik diş çekiminden çok korkuyorum yaptırmalı mıyım, 20 lik diş ameliyatı zor olur mu gibi sorular sıklıkla sorulan sorulardır. Siz de bu korkunuzu daha ileri boyutlara taşımamak için internetteki operasyon videolarını izlememenizi öneririz. Bu sizin daha çok panik yapmanıza neden olacaktır. Bu tür videoları izlemeyerek daha rahat ve az endişeli olarak bize dişlerinizi emanet edebilirsiniz. Deneyimli, daha önce birçok 20 lik diş ameliyatlarına girmiş olan Kuşadası dişçisi ile indirimli fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

Bir cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.